whatsapp 0 546 724 5646
logo tasarımı

Logo Tasarımı

Markalaşmaya sağlam bir adım için
Profesyonel, benzersiz, akılda kalıcı LOGOLOJİ kalitesinde logo tasarımı

 

logo tasarımı

logo tasarım

Kurumsal Kimlik Tasarımı

Tüm tasarımlarınız uyum içinde!

Tam anlamıyla markalaşmak için kurumsal kimlik tasarımı

 

kurumsal kimlik tasarımı

 

logo tasarım

Maskot Tasarımı

1000TL

Karakter ve Maskot Tasarımı

design

İletişim

Maskotlar (karakter tasarımı) oluşturulma süreci olarak logo tasarımlarından daha farklı olup, kullanım açısından avantajlıdır. Akılda kalıcılığı, uygulanabilirliği, özellikle dikkat çekiciliği sayesinde markanın ve ismin akılda kalmasını kolaylaştırır. Markanın özelliklerini yansıtması, marka - maskot tasarımı ilişkilerinin iyi kurgulanması gereklidir.

 

Logoloji tarafından oluşturulan karakter tasarımları vektörel ve iki boyutlu olup, büyültme, küçültme hatta uygulama problemleri çıkarmazlar. İster 1x1 cm isterseniz 5x5m alana uygulayabilirsiniz.

 

Maskot tasarımı örnekleri

 

Referanslar sayfamızdan oluşturduğumuz maskot tasarımı çalışmalarını detayları ile birlikte inceleyebileceğiniz gibi, akılda kalan bazı örnekler;

Dalin reklamlarının vazgeçilmez Sarı Civcivleri.
Migros'un Yeşil Kangurusu,
Cheetos çerezlerinin Jaguar'ı

Michelin lastiklerinin, Lastik Adamı gibi örneklendirilebilir.

Herhangi bir logoyu dış mekan ve iç mekanlarda uygulamak ile, Maskotların uygulanması arasında büyük farklıklar vardır. Sektör ve kuruluşun özelliklerine göre maskot tasarımı oldukça yararlı görsellerdir.

 

vektörel maskot

 

Maskot Tasarımı paketinde ödeme NAKİT OLARAK alınır. Ödeme sonrası; işin alındığına, teslim tarihi, işleyiş ve sonucu hakkında güvence belgesinin müşteriye gönderilmesiyle tasarım süreci başlar.

  logo örnekleri

Maskot Karakter Tasarımı Aşamaları

Maskot tasarımı logo tasarımından farklı bir süreçte ve yapıda hazırlanır. Oluşturulacak olan ürün karakterini belirlemek, ona göre anatomik yapı ve stilistik çizgilere karar vermek gerektiğinden, grafik tablet eskizlerine başvururuz. Genelde tasarımları oluştururken aşağıdaki süreçleri izleriz.

ikon Ön Görüşme ve Maskot Tasarımı İçin Özellik Tanımlama

Çalışılacak markanın temel özellikleri, sektörü, maskottan istenen temel özellikler, maskotun kullanım amaçları gibi alanlarda genel bilgiler alınır. Varsa örneklemeler, çıkış noktaları, karakterin yapısı ve türü kararlaştırılır. Karakter tasarımları genel olarak; Sektöre yönelik hayvan figürü (kanguru, tavuk, horoz vb. gibi); Obje veya malzeme (çanta, telefon, mouse vb.) ;İnsan (çocuk, müşteri temsilcisi vb.); Direk markayla bağdaşacak soyut ve hayali çalışmalar olarak gruplandırılabilir. Maskot paketinde ödeme alındıktan sonra tasarım süreci başlar.

ikon Tasarım Araştırması ve Sunum

Markanın varolduğu sektörde yapılmış örnekler, farklı kategorilerde farklı şekilde çalışılmış maskotlar, dünyadan ve ülkemiz üzerinden çeşitli örnekler derlenerek müşterinin görsel yapısı güçlendirilir. Çizgiler, figürler analiz edilerek sunulur.

ikon Fikir Oluşturma ve Çıkış Noktası Belirleme

Sunumda maskotun karekteristik yapısı, çizgi şekli, figürleri gibi konular analiz edilir. Ne tür bir teknik çizim olacağına ve karakter oluşturulacağına dair ipuçları bu aşamada netleştirilir.

ikon Karakter Tasarımı Eskizi (taslak çizimi) ve Grafik Tablet Tasarım Çalışması

Özellikleri belirlenen maskot tasarımı bir önceki aşamadan alınan verilerle grafik tablet eskizler halinde çizilir. Grafik eskizlerindeki amaç, fikri somutlaştırmak, hareket, anatomik özellik, oran / orantı gibi değerleri oturtmak içindir. Grafik tablet eskizleri birden çok fikir üzerine yapılabilir. Çizilen eskizler üzerinden müşteri ile istişareler yapılır ve tasarım-onay çerçevesinde kullanılacak maskotun ana yapısı oluşturulur.

ikon Maskot Tasarımı Seçimi

Taslağı oluşturulan maskotun grafiksel alanda çoğaltılabilmesi ve her türlü ortamda kullanılabilmesi için vektörel olarak çizilmesi, hatalarının giderilmesi, standart renklendirmenin yapılması gerekmektedir. Grafik tablet eskizleri ile vektörel çizim arasında yaklaşık %50-40 bir kalite farkı oluşacaktır. Bunun nedeni; vektörel çizimlerde el çizimlerinden kaynaklanan hataların düzeltilmesi, detaylı bir çalışma ile ayrıntılara inilmesidir.

ikon Revizyonlar, Değişiklikler ve Tipografi Seçimi

Vektörel olarak çizilen ve büyük ölçüde tamamlanmış olan maskot tasarımı üzerinde revizyonlar ve tipografi seçimi, müşterimizle karşılıklı olarak yapılır. Gerektiğinde maskotun farklı duruş ve anatomik durumları çizilebilir. Eğer müşterimizin çok fazla anatomik duruş ve kullanım talebi olursa, oluşturulan maskotun çizim zorluğuna ve talep edilen varyant sayısına göre istenilen tasarımlar için fiyat belirlenir.

ikon Tasarımların Teslimi

Tasarımların yapıldığı program uzantıları, renk değerleri, pantone değerleri ve müşterinin özel talepleri doğrultusunda istenen diğer uzantılarla birlikte, web - matbaa - dijital baskı - serigrafi gibi alanlarda kullanılacak şekilde web ortamında teslim edilir Tasarımlar ödeme tarihinden yaklaşık 3-5 gün içinde çizilerek teslim edilir. Bu süre istenileni yakalayabilmek ve iletişim düzenine bağlı olarak esneyebilir veya kısalabilir. Freehand, illustrator EPS (corel, autocad, 3d max uyumlu), Adobe Photoshop, JPG, PNG, TIF, FONT
freehand illustrator photoshop acrobat jpg png eps freehand
Örnek Maskot Tasarımı Çizim Süreci
maskot tasarım aşaması
GARANTİ ve TASARIM GÜVENCESİ

Tasarım süreci, ön araştırma, fikir oluşturma, grafik tablet eskizlerive tasarım aşamaları üzerinden devam edecek ve aşama aşama bilgilendirileceksiniz.

 

Karşılıklı çalışma ve onay süreci kapsamında grafik tablet ve karakter tasarımı eskiz (taslak çizim) aşamasında demo kısıtlamasına tabi değilsiniz.

 

Çalışma sürecimiz 2 ila 7 gün arasında tamamlanmayı hedeflemektedir, fakat çalışmanın gidişatı beğeni ve onayınıza bağlı olduğu için bizim esasımız tasarımdan memnun olduğumuz zaman işi tamamlamaktır. Bu nedenle süreçte esnemeler yaşayabiliriz.

 

Yapılan tüm çalışmaların orjinalliğini ve sadece size ait olduğunu garanti ederiz. Tescil işlemleri sırasında tasarımınız, alıntı, çalıntı veya benzerlik ifadeleriyle ilgili reddedilirse tüm sorumluluğu üzerimize alarak çalışmaların tamamını ücretsiz olarak yapmayı taahhüt ederiz.

iletişime geçin;
footer